AZ LAF, ÇOK İŞ

Polimer kil ağırlıklı, pek çok şeyin resimlenmiş yapım aşamalarını bulabileceğiniz bir blog olmasına çalışıyorum.
Internet kullanmasını bilene, açık bir okul. Pek çok hobim var ve ben bu konuda oradan çok yararlanıyorum.
Bu blog aslında biraz da borç ödemek için. Ben epey yol aldım, şimdi yeni başlayanlara da ben faydalı olayım istedim. Deneyimli arkadaşlar da blogumu severlerse, onlarla da fikir alış-verişinde bulunmak, kadayıfın kaymağı olacak :)

30 Haziran 2013 Pazar

#DİRENGEZİ - TÜM SAYGIMLA (#OCCUPYGEZİ - WITH ALL RESPECT)

Aslında bir şey yazmaya elim varmıyor. Mutluluk ve umutla başladım. Her gün farklı bir şey ekledim.Yapılanlar umudumu öldüremedi ama canlar aldı. Son kuşu yaparken hıçkıra hıçkıra ağladım.
Sadece saygı ifadesi olarak yayınlıyorum.

45 yorum:

 1. Nihal... Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok etkilendim. Ellerine yüreğine sağlık arkadaşım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Keşke sadece ortadaki bölümde kalabilseydi Gülsüm'cüğüm. Pis örtüler gelmeseydi.

   Sil
 2. ne kadar da güzel olmuş,ellerine sağlık,hangisi son kuş,beyaz olan mı?harikasın ablam.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Son kuş. Of yine içim fena oldu. Evet, hayattan koparılanları temsil eden o beyaz kuş.

   Sil
 3. Nihal hanım ne denir ki yüreğinize sağlık ....

  YanıtlayınSil
 4. Paylaşım ve emeklerin için teşekkürler,böyle gitmez,umudunu yitirmeden çalışmaya devam,hepimiz eleleyiz bak!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Asla umudumu kaybetmedim Ruhsar'cığım. Ruh halim çok karıştı ama doğru ve haklı yoldan hiç şüphe duymadım.

   Sil
 5. Naaaptın yaaaaa.... Böylesine bir özet anlatım hem de bir pano içinde .... sanat bu işte... Ellerine, emeğine, gönlüne sağlık Nihalim ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben sadece ruhumu vuranı anlatmaya çalıştım, gençlerin başarısı bu, biz destek verdik Banu'cuğum.

   Sil
 6. Yüreğim acıyor.Bu acının dineceğinide sanmıyorum.Ancak umudumu yitirmiş değilim.Güneşin zaptı yakın.Eseriniz tartışılamayacak kadar güzel olmuş.Sevgiyle kalın.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umut biterse olmaz Hacer Hanım. Çalışacağız ve umacağız. Çalmayacağız, haksızlık yapmayacağız, ezmeyeceğiz, ezilmeyeceğiz, yanlışı düzeltmek için doğru çabalar göstereceğiz. Çocuklarımıza, çocuklarına bunu öğretmelerini öğreteceğiz. O zaman, ampulun izin verdiği kadar ışık yerine, güneşle aydınlanacağız.

   Sil
 7. Nihal hanım tek kelimeyle süperrr.Çok duygulandım.Ne güzel anlatmışsınız.Kuşları koruyan bir yaprak.Ağacı koruruyan bir el.harikasınızzzz..Ellerinize yüreginize sağlık.....Çok öpüyorum sizi....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Halime Hanım. Keşke canlar yitip gitmeseydi de o beyaz kuşu yapmak aklıma gelmeseydi.

   Sil
 8. Gorgeous creations I love your work!
  Greetings Baukje

  YanıtlayınSil
 9. Nihalciğim,ne diyeceğimi bilemiyorum.Böyle bir olay ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.Seninle arkadaş olduğum için ne kadar gurur duyduğumu söylemek isterim.
  Öptüm o güzel alnından canım.

  YanıtlayınSil
 10. Duygularımı ve eserinize hayranlığımı ifade edecek söz bulamadım
  desem yeridir...
  Tek kelime ile muhteşem bir yapıt
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 11. Bu kadar mı iyi niyetlisiniz? Gezi olaylarının asla doğayla alakalı olmadığını, ağaç çiçek için olmadığını pek saygıdeğer(!) alabora bile söyledi, olayların yıllar öncesinden planlamış dış güçlerin oyunu olduğunu hala mı bilmiyorsunuz? Imf ye borcunu kapatan hiç bir ülke lideri bugüne dek yaşatılmadı, Brezilya da borcu kapadı ve işte aynı bizim olaylar gibi olaylar oluyor, hem de aynı şekilde ünlüler ve dış güçler tarafından desteklenerek. Sizce tesadüf mü? Yazık olmuş gözyaşlarınıza, gerçekten. Çünkü eğer ağaçların gerçekten kesilme yakılma yıkılma, doğanın yok edilme durumu olsaydı ortada, ben de sizinle birlikte ağlar direnirdim. Ama olaylar o y u n ! Çok kötü bir oyun, insanları yeniden birbirlerine düşürmek için yapılmış bir iç savaş. Eskilerde olan, insanları birbirlerine düşürmek için yapılan oyunları yaşınız dolayısıyla biliyorsunuzdur, bu olaylar da o amaçla o şekilde yapılıyor. Türkiye yi batırmak için yapılan oyunlar bunlar, hükümeti sevin ya da sevmeyin hiç bir önemi yok, akp ile hiç bir ilgim alakam sevgim yok, hiç bir şekilde o partiye oy kullanmışlığım savunmuşluğum yok, bunları benim samimiyetimi anlamanız açısından belirtiyorum. Hep birlikte olalım ve bu oyuna gelmeyelim, gerçekten artık inanmamalıyız. Sizler gibi duyarlı insanların duygularını sömürmelerine izin vermeyin. Saygılarımla

  YanıtlayınSil
 12. İlk defa "Adsız" bir yorumu yayınlıyorum. Ama ismini açıklama lütfunda bulunmadığı için bu arkadaşa cevap vermeyeceğim.

  YanıtlayınSil
 13. Nihal'ciğim. Biz de çok etkilendik Gezi'den ancak sinirimizi oynatmakla kaldık. Sen çok daha duyarlı bir insansın ki bunu eserine yansıtabilmişsin. Her köşesinden ayrı anlam fışkırıyor. Seni tebrik ediyorum. Çok çok öpüyorum.
  Yukarıdaki Adsız'a iki çift lâf yazdım ama burayı tartışma platformuna çevirmemek için sildim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz etkilendik, hepimizde farklı tezahürü oldu Nedret'ciğim.
   İstediğini yazabilirsin. Keşke dönüp gelse ismini yazsa da tartışabilsek. Karşı görüşün de terbiye sınırları içinde kalan tüm yazılarını yayınlarım, tartışırız ne güzel olur. Buraya değil özel mailime yazıyorlar, bu korkaklık değil mi? Ben açıkça birkaç yayın yazdım bloguma, her biri için mailime yazıyorlar. Terbiyesizce yazılmamış olanlara cevap yazıyorum, diyorum ki "gelin ilgili konunun altına yazın, yazışalım, tartışalım, birbirimizden iyice kopmak yerine birbirimizi anlamaya çalışalım. Gezi'den sağlanan en büyük kazançlardan biri budur, yeniden konuşmayı öğrenelim." Ama asla geri dönmüyorlar. Kaçıyorlar.

   Sil
 14. Nihal hanım; çalışmanızı içinde barındırdığı umuttan dolayı da çok sevdim.
  Kimsenin aklı ile hareket etmeyen insanların hareketine destek verdiğiniz için iyi niyetinizden zerre kuşkum yoktur.
  Nedret ablama verdiğiniz yanıta katılıyor ve siz adsız kişiye haklı nedenlerle yanıt vermediğiniz için ben de aynısını yapıyor duyarlılığınız için sizi kutluyorum..
  Bu yorumu yayımlamayabilirsiniz..
  Sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gülen Hanım, yorumunuz için teşekkür ederim. Neden yayınlamayayım ki, memnuniyetle yayınlarım hem de. Sevgiler.

   Sil
 15. Şimdi torunum ne dedi biliyor musun? On marifetten tıklayıp girmiştim.Bakarken bir işe g,ttim yapıp döndüğümde Ert fotoları tak tak incalamiş ve annane ben o resimleri çok sevdim dedi.
  Ben de ,onları yapan benim arkadaşım deyince çok svindi. Eline sağlık olsun ne güzel olmuş diye biraz konuşrtuk. Tabi çok küçük olduğu için annesi ona gezi haberlerini izletmemeye özen gösterdiği için olayı oraya getirmeden biraz yorumladık:)))

  YanıtlayınSil
 16. Kimse kusura bakmasın, ama torunun beni herkesten çok mutlu etti Nalan'cığım.
  Pisliklerin örtmeye çalıştığı manzaranın, çocuk saflığı ve temizliğini anlatmasına çalışmıştım. Bir çocuğun dikkatini çektiğine göre başarmışım. Çok sevindirdi beni torunun, o güzel yanaklarını benim için öp olur mu?

  YanıtlayınSil
 17. Peşin olarak öpmüştüm zaten,parktan dönünce tekrarlarız.
  Gerçekten çok ilginç değil mi?Asllında benim bilgisayarımı pek ellemez aypetine bakardı. Okadar dikkatini çekmiş ki tek tek bakmış.Kapatma diye de tembih etti:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten ilginç. Ne hissettiğini bilmeyi çok isterdim.

   Sil
 18. Nihalim sen biliyorsundur muhakkak ama şu pas işi benim çok ilgimi çekti.
  http://katrai.ru/post282319099/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyordum, ilk kez gördüm bu tekniği. Hoş gerçekten. Google amca sağolsun, yarım yamalak tercümesi ile bile anlaşılabiliyor. Kolaymış.

   Sil
 19. Nihal Hanım. Akıl, yürek ve el becerisi bir arada, ortaya çıkan işin güzelliği yanında asıl sahip olduğu derinlik normal beğeni sınırlarının ilerisine taşıyor insanı. Şu anda 10marifet'te de yayında. Yolladığınız için teşekkürler, gurur duydum yer verdiğim için.

  YanıtlayınSil
 20. Nihal Hanım. Elleriniz, aklınız ve yüreğiniz birlikte çalışmış. Sahip olduğu güzelliğin yanında, esas derinliği ile normal beğeninin ötesine götürüyor insanı. Şu an 10marifet'te de yayında. Yolladığınız için teşekkür ederim. Yer vermekten gurur duydum.

  YanıtlayınSil
 21. Sordum,önce senin beğendiğin resim birinci olmuş dedim.Pek bir memnun oldu.Çok güzeldi ded.
  En çok beyaz kuşu sevdiğini sonra biraz üzüldüğünü söyledi. neden dedim? yanıt öldüğü için di.Sonra bu kuş o kuş mu diye sordu. Kırmızı formdaki kuş boşluğunu göstererek.
  Evet dedim. Kuş neden ölmüş dedi. Taş atmışlar dedim. Sustu...

  YanıtlayınSil
 22. yüreğinin güzelliği ve hassasiyetini bakıpta anlamamak mümkün değil.muhteşem olmuş.bravo sevgili Nihal.ÇOK ETKİLENDİM.ellerin dert yüreğin dert görmesin.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hepimizi etkiledi, duygularımızı olağanüstü yoğunlaştırdı bu günler. Teşekkür ederim.

   Sil
 23. Gerçekten çok etkileyici. Renkler, sekiller, bir araya getirilisi, anlamlandirilmasi... Hayran kaldim yine calismaniza. Ellerinize saglik. Saygilar...

  YanıtlayınSil
 24. sevgili nihal
  sordugun soruya yardimci olmak istedim:)
  su bazlimarsalin yagli boyasini kullaniyorum,,,bu tip buyuk parcalari boyarken
  hic memnun kalmadigim olmadi....
  birde enson oldukca pahali bir boya almistim...yine su bazli sanki world diye basliyordu yabanci bir marka ama yakindaki bir koctastan bulabilirsin
  icinde vernigi olan...hatta boyadigim objelerin son katlarina bunu surerek mutlu olmustum
  yeni calismalariniz cok ilginc geldi
  genis bir zamanimda uzun uzun seyredicem
  ellerine ,yuregine saglik
  opuyorum,sevgiler

  YanıtlayınSil
 25. Cihan'cığım çok teşekkürler. Hemen not aldım. Takıldığım yerde başını ağrıtırım :) Sevgiler.

  YanıtlayınSil

Hoşgeldiniz. Bir merhaba demeden gitmezsiniz değil mi?