AZ LAF, ÇOK İŞ

Polimer kil ağırlıklı, pek çok şeyin resimlenmiş yapım aşamalarını bulabileceğiniz bir blog olmasına çalışıyorum.
Internet kullanmasını bilene, açık bir okul. Pek çok hobim var ve ben bu konuda oradan çok yararlanıyorum.
Bu blog aslında biraz da borç ödemek için. Ben epey yol aldım, şimdi yeni başlayanlara da ben faydalı olayım istedim. Deneyimli arkadaşlar da blogumu severlerse, onlarla da fikir alış-verişinde bulunmak, kadayıfın kaymağı olacak :)

10 Ekim 2011 Pazartesi

BİTMEMİŞLER KUTUSUNDAN... 1

İşte yarım işlerden birisi.
İki yıl önce yaptığım, XL SERİSİ' ndeki bu çiçek takımın desen blokundan biraz artmıştı. Renklerini pek severim, o nedenle hurda killerin içine atmamıştım. Tabi oldukça sertleşmiş. Ama bu sertleşme farklı ve güzel görüntüler sağlıyor. Güzel çatlaklar oluşuyor. Birkaç gün sonra yayınlayacağım kolyede daha bâriz göreceksiniz.
Gelelim sadede. Bitsin mi bitmesin mi karar veremedim daha. Kenarları vernikli, ortadaki çukur kısımları böyle verniksiz mi bıraksam, yoksa içlerine yüksek bombeli resin mi döksem bilemedim. Renkler metalik olduğu için resin onları güzel parlatacak ama pek bir şıkır şıkır olacak gibi geliyor. Siz ne dersiniz? Bir de yüzük yaptım. O mutlaka resin istiyor..Henüz kenarları da vernikli değil.Deri kordon kullandım. Klips yerine düğme yaptım. Kırılmasını önlemek için, içine teller yerleştirdim. Bir de yeni malzeme buldum. Aslında vitraycılar bu malzemeyi bilir. Arkası yapışkanlı bakır şerit. Altın, bakır, gümüş, siyah gibi çeşitli renkleri var ama, ne yazık ki, yapışkan renkli kısımda. Arkaları hep bakır rengi. Ben de yeni bir zeka krizi geçirene kadar sadece bakırın yakışacağı yerlerde kullanacağım. Kenarları zımparaladıktan sonra bir güzel yapıştırdım. Daha ağır bir havası oldu.Tasarım tamamen bana ait dersem ayıp olur. Aşağıda gördüğünüz resimlerden ilham aldım. Her ikisinin de linklerini not almamışım. Sahiplerinden link veremediğim için özür diliyorum.

11 yorum:

 1. fotoğraflar ilham vermiş olabilir ancak siz bambaşka güzellikler ortaya koymuşsunuz... emeğinize sağlık...
  aman ellerinize iyi bakın, bu çalışmaları ortaya koyan elleriniz uff olmayı hak etmiyor:)
  sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. Ayy iyi ki geldin Nilüfer, sakın gitme, gitsen de ara ara teftişe gel bence:)) Elerine emeğine ve yüreğine sağlık harika olmuş.

  YanıtlaSil
 3. beautiful as always!
  Greetings Baukje

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim Okuyan'cığım. Valla artık pek dikkatliyim.

  Ay Fiamma âlemsin, Nilüfer'e de okudum, çok güldük, kesin cevap yazar sana :)))

  Dear Baukje, thank you. I love your quillings.

  YanıtlaSil
 5. Nihal hanım muhteşem olmuş.kesinlikle ortalarını resinlemeyin.böyle çok güzel.ilhamlar almak için vardık.önemli olan aldığınızı nasıl yansıttığınız.sizdeki yansıma göz kamaştırıyor ve kesinlikle bana göre özgün.elleriniz dert görmesin.sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Alanay. Ne güzel sözler bunlar.
  İlk oy sizdden geldi.
  Resinli : 1
  Resinsiz: 0
  Bakalım sonuç ne olacak :)

  YanıtlaSil
 7. Nihal Hanım Merhabalar,

  Öncelikle ellerinize sağlık, ürettiğiniz herşey gerçekten çok güzel ve oldukça zevkli olmuş doğrusu. Yukarıdaki kolye için fikir istemişsiniz, bana göre böyle çukur kalmalı, ama parlak bir görünüme sahip olmalı diye düşünüyorum. Ama parklaklığı vernik ile mi, yoksa resin denen madde ile mi sağlanır bilemiyorum. (Biraz internetten baktım ama çokta birşey anlamadım. Resin herhalde parlaklık ve dolgunluk veren bir üst kaplama diye düşünüyorum.) Ama bombeli bir yükseltinin çokta ilginç duracağını açıkça hayal edemiyorum. Ustamız sizsiniz, en son sözü ustalar söyler, ustamızın elinden çıkacak son şekli bence süper olacak. Sevgilerimle... NURDAN

  YanıtlaSil
 8. Nurdan HAnım, güzel sözleriniz için teşekkürler. Ustalık bana daha çok uzak. Hevesli kalfa olabilirim ancak. :)
  Oylama için bir madde daha çıktı demek ki.

  Resinli, bombeli : 0
  Resinsiz : 1
  Çukur, parlak : 1

  YanıtlaSil
 9. Benden bıkmadığı sürece teftişe devam.Teşviğede tabiiki))))

  YanıtlaSil
 10. Olsun şekerim şakır şakır parlasın. Bas gçzlerine resini:) Çok güzeller:))

  YanıtlaSil
 11. Teşekkür ederim Nedret'ciğim, oylamaya katılmana sevindim, böylece hepsi 1'er oy aldı :)

  YanıtlaSil

Hoşgeldiniz. Bir merhaba demeden gitmezsiniz değil mi?