AZ LAF, ÇOK İŞ

Polimer kil ağırlıklı, pek çok şeyin resimlenmiş yapım aşamalarını bulabileceğiniz bir blog olmasına çalışıyorum.
Internet kullanmasını bilene, açık bir okul. Pek çok hobim var ve ben bu konuda oradan çok yararlanıyorum.
Bu blog aslında biraz da borç ödemek için. Ben epey yol aldım, şimdi yeni başlayanlara da ben faydalı olayım istedim. Deneyimli arkadaşlar da blogumu severlerse, onlarla da fikir alış-verişinde bulunmak, kadayıfın kaymağı olacak :)

4 Mart 2014 Salı

BAZI HABERLERİM VAR :)


Ayçiçeğine bayılırım. Neden ayçiçeği denmişse, adı güneş çiçeği olmalıydı. Bazıları günebakan diyor daha doğru bir ad.
 Neyse, bu güzel, kocaman çiçeği saksıda yetiştirme hevesine kapıldım. Öyle ya mevsiminde tarlalardan çok uzak yerlerde bile yol kenarlarında kendi kendine ortaya çıkıyorlarsa, neden saksıda da yetişmesin? Kuruyemişçiden çiğ çekirdek aldım. Satıcı siyah mı beyaz mı deyince, hangisinin çiçeği daha büyük olur bilmediğimden ikisinden de aldım. Google amcaya başvurdum, çoğunlukla çekirdeklerin pamuk içinde çimlendirildiğini gördüm. Ama kabuğunun nasıl olması gerektiği konusunda bilgi bulamadım. Aklıma gelen üç ihtimali de uyguladım. Sağlam kabuklu, çatlatılmış kabuklu ve kabuğundan çıkarılmış çekirdekleri nemli pamuklara yatırdım. Kabın kapağına da delikler açtım. Bakalım ne olacak.Çiçek hevesinden söz açılınca, benim şu sokakta bulduğum menekşe yaprağımın son durumunu da göstereyim dedim. Artık çiçek açması yakındır herhalde.Bu yaprakçığın hikayesi burada
Bazı haberlerim var demiştim değil mi :))) Burada hayatımızda ilkler yaşıyoruz. Geçenlerde çok faal bir hanımla tanıştık. Yaşsız kadınlardan. Bakımlı, hoş, cıvıl cıvıl. Sohbet arasında "Cumartesi koromuz var beklerim" dedi. Biz de konser sandık sevinerek gittik. Aaa meğer yeni bir koro kuruyorlarmış, bizi de koroya dahil olmamız için davet etmişler. Kendimizi apar topar korist olarak bulduk :))) Eğlenceli, değişik bir durum. Hocamız TRT İzmir radyosu sanatçılarından Zeki Eroğlu. Ud çalıyor. Bir de şimdi adını anımsayamadığım bir bey var. Hem avukat hem kanunî. Şimdilik hoş geldi, sonra ne olur bilemiyorum :)
Koroda tanıştığımız bir başka hanım, 8 Mart kadınlar gününde kadın sanatçıların katıldığı bir karma sergi açacaklarını söyledi ve beni de davet etti. Anneler derneği düzenliyormuş. Dernek başkanı ve üyeleriyle tanıştırdı. Sergi stand sayısının az olması nedeniyle ben katılmamak istedim, öyle ya, dün gel, pat diye ortaya çık... utandım. Çalışmalarımın sergide bulunması için ısrar ettiler. Utana sıkıla ve de doğrusu memnuniyetle kabul ettim. Bu katıldığım ilk sergi olacak. Ve Sevgili Gülsüm'ün kulaklarını çınlattım. Bana sergi aç, sergiye katıl diye hep gaz veriyordun ya, buyur bakalım :)))

Bu günlük bu kadar. Mutlu kedi Uyku ile günü kapatıyorum.Öpüldünüz.


18 yorum:

 1. Tebrik ediyorum başarılarınız daim olsun. Uyku nun baktığı sukulentlerden bende de var. Son zamanlarda yetiştirmeye, bakmaya, almaya doyamadığım çiçek türleri..
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Adını bilmiyordum, gül kaktüs diye uydurmuştum, iyi oldu yazdığınız. Geçen yıl kapalı balkonda arka tarafta duruyordu, epey ihmale uğradı bozuldu. 2 büyük yuvarlak saksıda daha vardı, onlar hepten gitti. Burada toparlar kendini,pek nazlı değiller. Yazın açan çiçeklerinin renklerine bayılırım.

  YanıtlaSil
 3. Nihal hanımcım hoşgeldiniz diyeyim biraz gecikmeli olarak:) Aaa tabi sergiye siz katılacaktınız ,biz blogda bayıla bayıla bakıyoruz biraz da oradakiler keyif alsın sizin güzelliklerden.Sergi fotoğrafları isteriz ona göre;) Hayalini kurduğum hayatı yaşamaya başladınız ama benim de çok az kaldı.. üç sene :).. bekleyin geliyorum , komşu olacağız :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ne güzel, inşallah yakın komşu oluruz Serpil Hanımcığım.
   Valla ben de merak ediyorum sergiyi. Herhalde bir kaç kare çekebilirim, Haluk'cuğum da çeker.

   Sil
 4. ne güzel haberler bunlar sevgili nihal.çok sevindim özellikle sergi olayına.tebrik ederim.menekşene maşallah cidden.hikayesini bildiğimden sevindim.ayçiçeklerinide merak ettim bakalım nasıl ilerleyecek.sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Alanay'cığım. Ben de merakla bekliyorum sergi gününü, bakalım ne olacak. Ayçiçeklerini de tefrika yaparım :) Dilerim başarılı olur.

   Sil
 5. Aslanım Nihalll blogırlar seninle gurur duyuyoooor.
  O sukulentten isteriiiim. Benimi ben hastanedeyken ölmüş:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman gözünü seveyim gurur duyma,o sloganı attıkları kazulet herif aklıma geliyor. :))))
   Adresini mail at hemen göndereyim. Ama bir şartla; adını Nihal koyacaksın :))))

   Sil
 6. Artık onunla gurur duymuyorlar üzülme:)))
  Adını Nihal koymam mı bayıla bayıla korum hemde

  YanıtlaSil
 7. bu şekilde olacağı hiç aklıma gelmedi kavrulmamışını bulursam ben de deneyeyim çıkarsa süper olur bayılırım güneş suratlı çiçeğe hele ilk içinden koparılıp yerken gelen o miss gibi taze kokusu süper.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuruyemişçilerde satılıyor Hatice Hanım. Haydi deneyin hemen :)

   Sil
 8. Oleyyyy... Sergi ha.. İşte buna bayıldım. :) Kuşadası.. Aklım çıkıyor orada olmak için. Ben Mersin'de büyüdüm ya. Yosun kokusu, hanımeli kokusu, limon ve nane kokusu karışırdı birbirine. Şimdilerde o kokular yok artık. Daha çok egzoz dumanı kokuyor. Ama içimde sakladığım bu parfümü Kuşadasında bulmuştum. Dilerim çok ama çok mutlu olun oralarda. İstanbuldan sonra ilaç gibi gelecektir size.

  YanıtlaSil
 9. Hevesini kırmak istemem ama öyle okular alamadım ben. Ama hava temiz, hele İstanbul'dan sonra mis mis :)))
  Bekliyorum heyecan ve hevesle :)

  YanıtlaSil
 10. Ne güzel, yeni bir hayat, yeni bir çevre, yeni fırsatlar. İlk serginizi açasınız diye çağrıldınız belki... ve kim bilir daha neler yaşamak için.
  Uyku'nun kapı arasından çıkmasına sevindim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim sevgili Nowacraft. Hiç bu açıdan bakmamıştım.:) Darısı başınıza.
   Uyku pek mutlu gerçekten.

   Sil
 11. benim de en çok sevdiğim çiçeklerden biri de menekşedir, ama nedense böcekleniyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman bu böceklenmesin lütfen, benim için çok önemli bu menekşe. Adı Cumhur :)

   Sil
  2. Aman Cumhur böceklenmesin.
   Menekşenin yanına bir diş sarmısak dikilirse böceklenmezmiş. Erkan Şamcı öyle söylemişti.

   Sil

Hoşgeldiniz. Bir merhaba demeden gitmezsiniz değil mi?